TWÓJ SPECJALISTA DO OBRÓBKI DREWNA

Sprawdź również ofertę okleiniarek Hebrock →

MASZYNY NA LATA WYKONANE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

znajdź odpowiednią przesuwną piłę formatową →

Usługa natychmiastowego wsparcia serwisowego

Dowiedz się więcej o zdalnym serwisie Altendorf →

Nowe życie dla Twojej piły Altendorf

Więcej na temat serwisu Altendorf i przeglądzie pił formatowych →

ALTENDORF - TWÓJ SPECJALISTA PRZESUWNYCH PIŁ FORMATOWYCH

ODPOWIEDNIA MASZYNA DLA KAŻDEGO

Historia sukcesu Altendorf jest historią sukcesu maszyny: piła formatowa zotała wynaleziona w 1906 roku przez Wilhelma Altendorfa. Kurt i Willy Altendorf, synowie wynalazcy, postanowili w 1956 roku skupić się wyłącznie na produkcji przesuwnych pił formatowych zgodnie z „systemem Altendorf”, zmieniając Altendorf w piłę profesjonalną i wysyłając ją na podbój świata. Liczba przesuwnych pił formatowych Altendorf wykorzystywanych w warsztatach stolarskich oraz w firmach, zajmującymi się obróbką drewna, metalu i tworzyw sztucznych na całym świecie przekroczyła obecnie 150 000.

AKTUALNOŚCI


BEZPIECZEŃSTWO OPERATORÓW
SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ALTENDORF

„Zawsze byliśmy zaniepokojeni faktem, że istniejące systemy, w tym dobrze znana funkcja zatrzymywania tarczy piły, działają z opóźnieniem. Powodują także uszkodzenie części maszyny. Chcieliśmy, aby maszyna reagowała na zagrożenie wcześniej, aby chronić operatora i całkowicie zapobiec wypadkom i obrażeniom zagrażającym życiu. Oznacza to wykrycie zagrożenia na wczesnym etapie bez wpływu na decyzję operatora. ” - Karl-Friedrich Schröder, dyrektor ds. rozwoju w firmie Altendorf Group


WSPARCIE W CODZIENNEJ PRACY
ALTENDORF TIP-SERVO-DRIVE

Elektromooryczne prowadzenie stołu przesuwnego odciąża ciało podczas pracy, w szczególności plecy, bardzo ułatwiając przenoszenie nawet najcięższych elementów tam i z powrotem podczas cięcia. Elektroniczny uchwyt czujnika reaguje na najlżejsze dotknięcia. Rezultat: Możesz zachować pionową i zrelaksowaną postawę podczas cięcia.